Dziennik elektroniczny ˇ Forum ˇ Strona Główna ˇ Strona startowa Piątek, Sierpień 26, 2016
 Nawigacja  
Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
Wykaz podręczników
Jak oceniamy?
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Egzaminy
Warsztaty interdyscyplinarne
Projekt edukacyjny
Szkoła zimowa
Kontakty zagraniczne
Zajęcia pozalekcyjne
Indywidualny Plan Nauczania
Galeria
Forum
Strona Główna
Ekosik
Linki
Szukaj
Strona startowa
Poczta szkolna
Dokumenty szkolne
Kalendarz szkolny
Classroom
 Rekrutacja 2017  
O nas...
Zasady, terminy...
Warunki finansowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
 Media o nas ...  
Piszą o nas...
 Nauczyciel z klasą  

Nauczyciel z klasą

 Szkoła z klasą  

Szkoła z klasą

 Nasze wyniki!  

CKE
Wyniki egzaminów gimnazjalnych decyzją Dyrektora CKE zostały utajnione
victoryCzęść humanistyczna
Część mat. - przyr.

Wskaźnik 2006-2008

 Tendencje rozwojowe  
EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA
 Biblioteka  
Strona domowa
Katalog on-line
 Użytkowników Online  
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 230
Najnowszy Użytkownik: anna_dacko
 Witamy

Gimnazjum nr 1 w Swarzędzu

szkoła społeczna Fundacji Edukacji Społecznej EKOS EKOS
62-020 Swarzędz, ul. Stanisława Kwaśniewskiego 2
tel./fax 0618173849
gimnazjum@ekos.edu.pl

EKOS?  ŻEBYŚ WIEDZIAŁ!


 Chalin 2016  
pirat

Moi Drodzy,

wielu nas tutaj. Są chłopcy i dziewczęta. Starsi i młodsi, ale wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni - no prawie wszyscy. Zawsze jakaś czarna owieczka się znajdzie. Majtków szkolimy, korsarkę uprawiamy, pokłady szorujemy, szkorbut leczymy. Na czwartek ucztę i dzielenie skarbów szykujemy.   

 

To pisałem ja - kapitan Beat DamDor.

Zdjęcia

Zdjęcia cz.2


Dodane przez dorota_indrzejczak dnia 23/08/2016 12:39
(0) Komentarzy ˇ (5) Czytań  Drukuj
 Kończymy wakacje. Zaczynamy rok szkolny!  
Ekos dziedziniec

      Mam nadzieję, że wszyscy możemy powiedzieć, że wakacje zaliczamy do udanych. Tradycyjnie w minioną niedzielę rok rozpoczęli uczniowie klas pierwszych - kolejny raz w Chalinie. Nauczyciele też już po wakacjach - będzie sporo nowości: nowe projekty, nowe kontakty zagraniczne. Intensywnie też pracują drogowcy, którzy remontują nam naszą ulicę. Do pierwszego dzwonka nie zdążą, ale dla końcowego efektu warto się w cierpliwość uzbroić. Wszyscy spotkamy się w sobotę 27 sierpnia o godz. 10.00 i zainaugurujemy rok 2016/2017.


Dodane przez witold_gromadzki dnia 22/08/2016 15:19
(0) Komentarzy ˇ (5) Czytań  Drukuj
 Dyżury sekretariatu w lipcu  
Przerwa w pracyW dniach od 18 do 19 lipca sekretariat szkoły będzie czynny jedynie w godz. 9.00-10.00.

Dodane przez wojciech_pogasz1 dnia 17/07/2016 21:20
(0) Komentarzy ˇ (31) Czytań  Drukuj
 Pożegnanie klas trzecich  
dyplom
24 czerwca pożegnali się ze szkołą najstarsi gimnazjaliści. Było wiele przemówień, muzyki oraz... wzruszeń. Oprócz świadectw wielu absolwentów otrzymało liczne nagrody, a ich rodziny patrzyły na nich z prawdziwą dumą. Nad głowami trzecioklasistów widniał napis: WIATRU I SKRZYDEŁ - bo tego właśnie im życzymy. Klasa 2b, która przygotowała uroczystość, zaprezentowała trzecioklasistów w zabawnym "filmie przyrodniczym". Sami bohaterowie tego upalnego popołudnia również przygotowali film, w którym pokazali swoje życie szkolne i pozaszkolne na tle dynamicznej muzyki. Uroczystość uświetnił występ ulubionego zespołu muzycznego, który występuje obecnie pod nazwą "7/10" i ma aż dwie wspaniałe wokalistki. Na scenie pojawiły się też wychowawczynie, które podziękowały rodzicom.
Wszystkim absolwentom życzymy wielu sukcesów!
FOTO
Maria S.  i Wojciech M.

Dodane przez elwira_kuszynska dnia 07/07/2016 16:20
(0) Komentarzy ˇ (42) Czytań  Drukuj
 Pierwszy tydzień wakacji rozpoczęty  
Zakończenie roku 2016
Była jak zawsze sobotnia premiera, tym razem w Teatrze Animacji, nagrody, słowa pochwał, brawa i ... świadectwa promocyjne. Rok 2015 nie pojawi się już w nazwach kolejnych lat szkolnych. Niby podobnie, ale też szczególnie: tegoroczna premiera w reżyserii Macieja Hanouska wywołała oklaski wyjątkowo długie. Mogliśmy zobaczyć spektakl mądry, dojrzały, o sprawach trudnych i bardzo współczesnych. Na oklaski zasłużyli wszyscy: aktorzy, autorzy scenografii, masek, bardzo ciekawej i oryginalnej muzyki w wykonaniu szkolnego zespołu oraz zespół "Ekosika", który przygotował ciekawy literacko program - do druku teksty przygotowali szkolni informatycy - bardzo profesjonalnie!
Był to też dzień wyjątkowego pożegnania: 26 lat temu rozpoczął z nami współpracę ksiądz rektor, dr Edward Janikowski. Miniony rok współpracę tę zakończył, choć miło było widzieć księdza Prefekta pełnego humoru i dystansu wobec padających słów... Serdecznie życzymy zdrowia!
To był rok pracowity, ale też wielu zwycięstw i radości. Gratuluję jego zakończenia wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji, rodzicom naszych uczniów, a nade wszystko samym uczniom - duże brawa! Chwilę po zakończeniu uroczystości rozpoczęły się wakacje! Życzę wakacyjnych szaleństw, ale też trochę rozwagi. Do zobaczenia w kolejnym roku!
Fotki Jasia Indrzejczaka TUTAJ
Film nagrany :D

Dodane przez malgorzata_danielewicz dnia 06/07/2016 14:06
(0) Komentarzy ˇ (40) Czytań  Drukuj
 Dziękujemy smakoszom  
ciastko.1.
Klasa 2b dziękuje wszystkim, którzy poprzez zakup ciastek, babeczek oraz jabłecznika z kruszonką wsparli akcję "Opatrunek na ratunek". Zebraliśmy 240 zł, za które zakupiliśmy 400 strzykawek, 1000 igieł różnej grubości, 20 venflonów oraz 350 par rękawiczek jednorazowych. dla misji medycznych w Afryce. Była to kolejna akcja, która odbyła się w naszej szkole pod patronatem fundacji "Redemptoris Missio" z Poznania.

Dodane przez wioletta_michalek dnia 29/06/2016 23:51
(0) Komentarzy ˇ (51) Czytań  Drukuj
 60. rocznica Poznańskiego Czerwca  
pozn.czerwiec.56.
"Żądamy chleba" - to najsłynniejszy transparent, niesiony w czasie buntu poznańskich robotników w czerwcu 1956 roku. Po raz pierwszy w powojennej historii tzw. bloku wschodniego ktokolwiek ośmielił się zaprotestować przeciw łamaniu praw człowieka, poniżeniu, złym warunkom pracy. Poznańskie krzyże na placu Mickiewicza upaniętniają wszystkich poległych i tych, którzy byli potem prześladowaniu i więzieni. 28 czerwca 1956  to pamiętna data - pierwsza spośród tych, które doprowadziły Polaków do wolnej Polski.

Dodane przez wioletta_michalek dnia 29/06/2016 13:45
(0) Komentarzy ˇ (51) Czytań  Drukuj
 Plener malarski 2016 na poznańskiej, małej Sycylii  
Plener malarski 2016   Szanowni Państwo, 18 czerwca Uczniowie wn z rysunku zrealizowali swój tradycyjny plener malarski. W tym roku na poznańskiej, małej Sycylii (wiem, co piszę - byłam!), czyli na Śródce - z widokami na Ostrówek i Ostrów Tumski. Miejsce ogromnie inspirujące, nie tylko malarsko!
   Tematem pleneru były pejzaże wieloplanowe oraz krótsze (wykadrowane) w technice oleju na płótnie. Pogoda znów raczyła nam sprzyjać, ale nie tylko ona. Spacerowicze byli wielce zainteresowani i okazywali sympatycznie szacunek dla naszej pracy. Dwoje profesjonalistów w branży artystycznej złożyło nam interesujące propozycje. Powstały ciekawe malarsko i interpretacyjnie obrazy, ktore pokażemy Państwu na początku następnego roku szkolnego.
   Fotki TUTAJ

Dodane przez malgorzata_danielewicz dnia 27/06/2016 16:10
(0) Komentarzy ˇ (56) Czytań  Drukuj
 Kroili w szkole ...  
Biomedycyna
Na ostatnich w tym roku zajęciach z biomedycyny uczniowie uzbrojeni w skalpele i nożyczki dokonali sekcji kur, a dokładniej serc i żołądków kurzych. Dzięki swej determinacji oraz zręczności manualnej adepci biomedycyny dotarli  do wszystkich możliwych komór i przedsionków, a nawet porozdzielali warstwy ścian aorty. Dodatkowo z wykorzystaniem mikroskopów świetlnych przeprowadzone zostały obserwacji organizmów obecnych w próbach otrzymanych z Zakładu Hydrobiologii. Niestety, wbrew przewidywaniom ...

Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 26/06/2016 09:49
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (56) Czytań  Drukuj
 Geocaching raz jeszcze  
Projekt Sowa

Czy podobała się Wam zabawa w geocaching na szkolnym rajdzie? Jeśli tak, to z przyjemnością informujemy, że nasz projekt "Daj się uwieść matematyce, czyli ekos-math-geocaching"  otrzymał dofinansowanie w  III edycji Programu mPotęga skierowanego do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całej Polski. Rywalizowaliśmy w grupie 880 wniosków w obu Konkursach. Głównym zadaniem projektu jest przygotowanie 30 matematycznych skrzynek, rozmieszczenie ich w naszym najbliższym środowisku i zorganizowanie zabawy w ich szukanie we wrześniu 2016 roku.Ponadto nasz projekt, jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu  ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności w postaci dodatkowej dotacji w wysokości 5000 zł. W głosowaniu weźmie udział 30 projektów – 15 adresowanych do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców oraz 15 adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głosowanie będzie trwało od piątku 24 czerwca b.r.  godz. 10:00 do 8 lipca b.r. do godz. 10:00.

W czasie głosowania każda osoba będzie mogła oddać 1 głos raz na 24h. Aby głos był ważny, osoba powinna zagłosować na wybrane 3 projekty w każdej kategorii. Głosowanie będzie miało miejsce na stroniewww.mpotega.pl. Liczymy, że pomożecie nam zdobyć nagrodę publiczności.

 


Dodane przez elzbieta_paluczek dnia 24/06/2016 08:31
(0) Komentarzy ˇ (109) Czytań  Drukuj
 Miara miarą wszystkiego!  
Miara
Jak i co  zmierzyć, co i  jak wyliczyć, by:  móc położyć w holu szkoły nowe płytki o określonym kształcie i rozmiarze, pomalować ściany i sufit  korytarzy A i B na nowe kolory,  zamienić boisko B w lodowisko?  Z tego typu zadaniami zmierzyli się uczniowie klas I w  konkursie "Miara miarą wszystkiego". Konkurs składał się z części praktycznej i teoretycznej, a gimnazjaliści pracowali w 4-5 osobowych grupach.  Najlepiej i najwyżej  mierzył zespół klasy 1a  w składzie ...

ZDJĘCIA TUTAJ...

Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 22/06/2016 12:06
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (110) Czytań  Drukuj
Strona 1 z 103 1 2 3 4 > >>
 Logowanie  
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Szkoła warta polecenia  
gimnazjum nr 1 i I liceum ogólnokształcące w Swarzędzu
 Warto zobaczyć, co polecają:  
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
 Kalendarz  
Sierpień 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 Losowa fotografia  
 Shoutbox  
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

mateusz_pliszka
15/10/2015
Niestety nastąpiła zmiana linku. Prawidłowy poniżej: https://youtu.be/QaM0lbf3
BRo


mateusz_pliszka
14/10/2015
Film na dzień nauczyciela https://youtu.be/nZy8iem4
pOg


aleksander_hoffmann
28/03/2015
Nowy E-Dziennik!!!!!

kuba_marszalkiewicz
13/03/2015
Drugi piątek trzynastego!

kuba_marszalkiewicz
13/02/2015
Piątek trzynastego! smiley

aleksander_hoffmann
24/12/2014
Wesołych Świąt!

kuba_marszalkiewicz
20/11/2014
Kolos z Ekos!

aleksander_hoffmann
16/09/2014
Hejka smiley

Czarus
10/09/2014
#nie_jedz_mnie

mateusz_pliszka
09/09/2014
Uwaga jestę rekinę

Archiwum
 Ciekawy link  
Projekt
"Dziecięcy świat emocji"
grupy MIMIKA