Dziennik elektroniczny ˇ Forum ˇ Strona Główna ˇ Strona startowa Niedziela, Luty 14, 2016
 Nawigacja  
Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
Wykaz podręczników
Jak oceniamy?
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Egzaminy
Warsztaty interdyscyplinarne
Projekt edukacyjny
Szkoła zimowa
Kontakty zagraniczne
Zajęcia pozalekcyjne
Indywidualny Plan Nauczania
Galeria
Forum
Strona Główna
Ekosik
Linki
Szukaj
Strona startowa
Poczta szkolna
Dokumenty szkolne
Kalendarz szkolny
Classroom
 Rekrutacja 2016  
O nas...
Zasady, terminy...
Warunki finansowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
 Media o nas ...  
Piszą o nas...
 Nauczyciel z klasą  

Nauczyciel z klasą

 Szkoła z klasą  

Szkoła z klasą

 Nasze wyniki!  

CKE
Wyniki egzaminów gimnazjalnych decyzją Dyrektora CKE zostały utajnione
victoryCzęść humanistyczna
Część mat. - przyr.

Wskaźnik 2006-2008

 Tendencje rozwojowe  
EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA
 Biblioteka  
Strona domowa
Katalog on-line
 Użytkowników Online  
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 230
Najnowszy Użytkownik: anna_dacko
 Witamy

Gimnazjum nr 1 w Swarzędzu

szkoła społeczna Fundacji Edukacji Społecznej EKOS EKOS
62-020 Swarzędz, ul. Stanisława Kwaśniewskiego 2
tel./fax 0618173849
gimnazjum@ekos.edu.pl

EKOS?  ŻEBYŚ WIEDZIAŁ!


 Szkolna Akademia Myślenia: przyjeżdża do nas red. Wojciech Bartkowiak  
gazetaWojciech Bartkowiak jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, szefem redakcji lokalnych, przez wiele lat dowodził redakcją poznańską, polonista – absolwent UAM. Zmiana polskiego rządu zapewne wywoła tematy polityczne, ale zamiarem Gościa jest rozmawiać o dziennikarskim warsztacie, etyce, wiarygodności. Nie da się współcześnie rozumieć tych problemów bez kontekstu takich globalnych zjawisk jak internet i media społecznościowe. Punktem wyjścia dla wspólnych rozważań Redaktor proponuje lekturę, zaskakującego felietonu Anne Appelbaum  – „Gdy nikt w nic nie wierzy”, który opublikowała w grudniu w "Washington Post" - przedruk wraz z tłumaczeniem znajdziecie TUTAJ oraz obejrzenie filmu "Spotlight", który wchodzi do kin w piątek. To historia powstania tekstu w "Boston Globe" o pedofilii w kościele katolickim,  6 nominacji do Oscara. Gość zaproponował dla spotkania tytuł: „Po co światu dziennikarze?”.  Zobaczymy się w piątek 12 lutego o godz. 13.55 w sali wykładowej. Uczniów klas trzecich, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu proszę o kontakt z wychowawcą.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 04/02/2016 10:55
(0) Komentarzy ˇ (11) Czytań  Drukuj
  Szkolna Akademia Myślenia: prof. Jernej Ule przyjeżdża na spotkanie z uczniami!  
UCLJernej Ule jest profesorem neurobiologii molekularnej. Studiował w Lublanie i Nowym Jorku. Naukowo związany z Cambridge University i UCL Institute of Neurology w Londynie gdzie prowadzi swoje laboratorium i zajęcia dla doktorantów i studentów. Do Swarzędza przyjedzie z wykładem popularno-naukowym: "Genome invaders: why do they make up two thirds of our genome,  cause diseases and drive our evolution?" Spotkanie odbędzie się w sali wykładowej w poniedziałek 8 lutego o godz.13.55 i potrwa do 15.30. Więcej informacji o Uniwersytecie naszego Gościa znajdziesz TUTAJ. Uczniów klas trzecich, którzy chcieliby wziąć udział w wykładzie proszę o kontakt z wychowawcą.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 04/02/2016 10:52
(0) Komentarzy ˇ (11) Czytań  Drukuj
 Złote miejsce licealistów zawdzięczamy po trosze gimnazjalistom...  
ranking - złoto

Ranking każdej instytucji, także takiej jak szkoła, musi być budowany w oparciu o dane będące pewnym uproszczeniem. Z XVIII Ogólnopolskim Rankingiem Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016 nie jest inaczej. Nie oznacza to, że nie odczuwamy satysfakcji, że kolejny raz kapituła rankingu złożona z profesorów wyższych uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przedstawicieli wielu kuratoriów, uznała nasze liceum za najlepsze w Wielkopolsce. Pod uwagę wzięte były wyniki matury (preferowane były wyniki egzaminów rozszerzonych) oraz miejsca zajęte przez uczniów w olimpiadach i konkursach. W Polsce, na 2167 branych pod uwagę szkół,....


Dodane przez witold_gromadzki dnia 15/01/2016 16:55
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (140) Czytań  Drukuj
 Nagrodziliśmy najlepszych...  
sukces2
Nagrody dla tych, którzym chciało się chcieć więcej,  stypendia dla tych, których osiągnięcia w pierwszym trymestrze można uznać za wybitne,  pochwały dla tych, którym udało się osiągnąć swoje cele, słowa uznania dla nauczycieli - dzisiejsze spotkanie  w sali gimnastycznej, podsumowujące naszą pracę  w I trymestrze, niosło ze sobą dużo sympatycznych wrażeń i pozytywnej energii. W ferworze codziennych...

Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 12/01/2016 20:20
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (121) Czytań  Drukuj
 Siatkówka 2016  
siatkarki 2016
Nowy tydzień rozpoczął się dla nas szczęśliwie. Od godzin porannych w Gimnazjum w Zalasewie sportową rywalizację rozpoczęły dziewczęta uczęsczające na warsztaty nadobowiązkowe z siatkówki. Cała grupa, przedstawicielki wszystkich klas gimnazjalnych, reprezentowały nas  na Mistrzostawch Miasta i Gminy Swarzędz w Siatkówce Dziewcząt. Podczas dzisiejszych spotkań zawodniczki wygrały wszystkie mecze i sety. Zostały niekwestionowanymi Mistrzyniami W Siatkówce wśród szkół gimnazjalnych naszej gminy. Bardzo się z tego cieszymy i serdecznie im gratulujemy!

Dodane przez beata_szafranska dnia 11/01/2016 23:07
(0) Komentarzy ˇ (73) Czytań  Drukuj
 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
Wielka Orkiestra
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kwestowała po raz dwudziety czwarty. Piątka uczniów klasy trzeciej , Nata;ia, Asia, Ola, Przemek i Piotr, pośięcili swój wolny czas i jako wolontariusze wsparli WOŚP. Nasza Wielka Piątka nie bacząc na doskwierające w niedzielę zimno zebrała spore fundusze dla oddziałów pediatrycznych oraz dla osób w podeszłym wieku.
Dziękujemy Wam bardzo.

Dodane przez beata_szafranska dnia 11/01/2016 22:56
(0) Komentarzy ˇ (33) Czytań  Drukuj
 Tęsknię za Tobą, Żydzie! Warszawskie zakończenie projektu.  
Polin
Cykl wykładów o Żydach polskich, rozpoczęty kilka tygodni temu, zakończył wyjazd do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich. Grupa 30 uczniów i nauczycieli wyjechała w sobotę przed wschodem słońca, a wróciła grubo po zachodzie, spędzając cały dzień na oglądaniu Polin. Jest to miejsce rzeczywiście niezwykłe: wyjątkowa architektura budynku i niebywały cel muzealników - przedstawić pełną historię Żydów w Polsce. Wielu z nas odczuło te ponad 1000 lat w... obolałych nogach. Żydzi towarzyszyli Polakom od zarania państwowości. Z całą pewnością relacje między Polakami, a Żydami są równie skomplikowane jak sama historia Polski. Próbując je zrozumieć, zapewne bardziej poznaliśmy siebie. Muzeum nie odpowiada na wszystkie ważne pytania, ale prowokuje do ich stawiania. Wywozimy z Polin moc myśli i refleksji. Kilka fotek TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 10/01/2016 20:00
(0) Komentarzy ˇ (27) Czytań  Drukuj
 Indyjskie reminiscencje  
Indie - relacje
Warto było dłużej poczekać na spotkanie z uczestnikami wyprawy do Indii. W sali wykładowej wysłuchaliśmy relacji bardzo osobistych, ciekawych, pełnych wrażeń. Każda z przygotowanych grupowych prezentacji opowiadała o wizycie z trochę z innego punktu widzenia. Autorzy pokazali niewidziane jeszcze zdjęcia, a nawet rekwizyty. Przybliżyli nam ważne dla zrozumienia ich wyjazdu konteksty geograficzne, historyczne i religijne dotyczące Indii. Poszukiwali też odpowiedzi na pytanie o źródła tak dużych różnic kulturowych. Wszystkich: opowiadających i słuchających zachwyciła gościnność indyjskich gospodarzy i ich dbałość o dobre samopoczucie swoich gości. Wydaje się, że dla wszystkich wyjeżdżających były to przeżycia, o których się nie zapomina. Kilka fotek TUTAJ.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 10/01/2016 19:58
(0) Komentarzy ˇ (34) Czytań  Drukuj
 Ostatnia kartka z naszego kalendarza...  
gwiazdka2007
adwentowego spadła 22 grudnia. Każdy dzień przypominał cytaty z ważnych dla nas książek. Mamy nadzieję, że w te święta wszyscy znaleźli czas na dobrą lekturę. Nasza grupa teatralna "Niegramotni, czyli sorry William" przypomniała nam jednak, że w sklepowej i medialnej codzienności święta zaczynają się tuż... po 1 listopada. Gorzkie i mądre przedstawienie w reżyserii Macieja Hanouska ...
Fotki Zuzi Braciszewskiej i Marysi Małeckiej TUTAJ

Dodane przez anna_bialobrzeska dnia 30/12/2015 22:16
Czytaj więcej ˇ (0) Komentarzy ˇ (66) Czytań  Drukuj
 Kiermasz Świąteczny  
Mikołaj z prezentemi

W sobotę, 12 grudnia, w czasie wywiadówki odbył się już tradycyjny Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez naszą klasę. Sprzedawaliśmy na nim przygotowane przez nas wyroby cukiernicze. Dzięki niezwykłej hojności rodziców i nauczycieli uzbieraliśmy niebagatelną sumę 1350 złotych. Pieniądze te zostały przekazane Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla jego podopiecznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego kiermaszu. Już kolejny raz okazało się, że możemy liczyć na wsparcie naszej akcji przez nauczycieli i rodziców wszystkich uczniów naszych szkół.

Do zobaczenia w przyszłym roku ;))

 

Klasa IIA z Wychowawcą


Dodane przez magdalena_janas dnia 28/12/2015 15:17
(0) Komentarzy ˇ (36) Czytań  Drukuj
  Zielono, słonecznie, ciepło.... nadeszły Święta Bożego Narodzenia!  
Narodzenie2015

Pewnie są i tacy, ktorzy już w biały kolor Bożego Narodzenia nie wierzą... Scenografia się zmieniła, ale to co najważniejsze zostało - radość Narodzin, ciepło domu, wspólnota stołu, okazja obdarowywania, rozmawiania... Obyśmy mogli tego doświadczać! Życzę tego młodszym i starszym, uczącym i nauczanym, tym, którzy nam pomagają i wszystkim, którzy o nas pamiętają.

Dodane przez witold_gromadzki dnia 24/12/2015 13:17
(0) Komentarzy ˇ (52) Czytań  Drukuj
Strona 1 z 99 1 2 3 4 > >>
 Logowanie  
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Szkoła warta polecenia  
gimnazjum nr 1 i I liceum ogólnokształcące w Swarzędzu
 Warto zobaczyć, co polecają:  
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
 Kalendarz  
Luty 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29          
 Losowa fotografia  
 Shoutbox  
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

mateusz_pliszka
15/10/2015
Niestety nastąpiła zmiana linku. Prawidłowy poniżej: https://youtu.be/QaM0lbf3
BRo


mateusz_pliszka
14/10/2015
Film na dzień nauczyciela https://youtu.be/nZy8iem4
pOg


aleksander_hoffmann
28/03/2015
Nowy E-Dziennik!!!!!

kuba_marszalkiewicz
13/03/2015
Drugi piątek trzynastego!

kuba_marszalkiewicz
13/02/2015
Piątek trzynastego! smiley

aleksander_hoffmann
24/12/2014
Wesołych Świąt!

kuba_marszalkiewicz
20/11/2014
Kolos z Ekos!

aleksander_hoffmann
16/09/2014
Hejka smiley

Czarus
10/09/2014
#nie_jedz_mnie

mateusz_pliszka
09/09/2014
Uwaga jestę rekinę

Archiwum
 Ciekawy link  
Projekt
"Dziecięcy świat emocji"
grupy MIMIKA