26-04-2019 18:32
Nawigacja
· Profile nauczania
· Jak zaplanowaliśmy rok szkolny?
· Jak oceniamy?
· Plan lekcji
· Dziennik elektroniczny
· Wykaz podręczników
· Egzaminy
· Warsztaty interdyscyplinarne
· Projekt edukacyjny
· Szkoła zimowa
· Kontakty zagraniczne
· Zajęcia pozalekcyjne
· Przedmioty na poziomie zaawansowanym
· Galeria
· Strona Główna
· Linki
· Szukaj
· Strona Startowa
· Ekosik
· Dokumenty szkolne
· Classroom
Rekrutacja 2019/2020
Profile nauczania
Wiecej o nas...
Plan nauczania liceum 3-letniego
Plan nauczania liceum 4-letniego
Regulamin przyjmowania do Liceum 3-letniego i 4-letniego
Wymagania egzaminacyjne
Stypendia naukowe
Potrzebne dokumenty
Jak do nas dojechać?
Wyniki matur
Wyniki 2005
Wyniki 2006
Wyniki 2007
Wyniki 2008
Wyniki 2009
Wyniki 2010
Wyniki 2011
Wyniki 2012
Wyniki 2013
Wyniki 2014
Media o nas ...
Piszą o nas...
Szkoła z klasą

Szkoła z klasą

Powitanie
logo

I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu

szkoła społeczna Fundacji Edukacji Społecznej EKOS

- jedna z najlepszych niepublicznych szkół w Polsce w rankingu "Wprost"


Najlepsze liceum w Wielkopolsce wg rankingów:

"Gazety Wyborczej" (2009), "Perspektyw" (2014). "Perspektyw" (2016). "Perspektyw" (2018).EKOS

I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu
62-020 Swarzędz,
ul. Stanisława Kwaśniewskiego 2
tel./fax 0618173849
liceum@ekos.edu.pl

EKOS?  ŻEBYŚ WIEDZIAŁ!

dr Agnieszka Ule o swoich badaniach genetycznych
UCL

W poniedziałek 29.04 o godz. 8.30 w sali wykładowej z uczniami poziomu zaawansowanego z biologii spotka się dr Agnieszka Ule. Ukończyła nasze Liceum, jest absolwentką biotechnologii UAM i UM w Poznaniu, studia doktoranckie ukończyła w Uniwersytecie Kolońskim. Pracuje w University College London na Wydziale Nauk o Mózgu. Opowie o swoich badanich i poszukiwaniach leku na choroby neurogeneracyjne.

Wyjątkowo długo w tym roku oczekiwana, ale jest: Wielkanoc
WIelkanoc 11

Wszystkim, którzy o nas pamiętają, nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę Świąt radosnych i wesołych. W tym roku wyjątkowy to czas dla wszystkich szkół: Wielkanoc wypada w środku egzaminów i to nie tylko dla uczniów, ale też wyjątkowego egzaminu dla nauczycieli. Oby Święta dodały sił!

Kiermasz charytatywny
przypominaczSzanowni Państwo,
z prawdziwą radością informujemy, że podczas sobotniego kiermaszu udało nam się uzbierać 1163zł, które przekażemy na leczenie Julki. Dziękujemy za Państwa hojność i wsparcie naszej zbiórki. Zapewniamy, że następnym razem postaramy się przygotować więcej ciasta ;).
Klasa IIA z wychowawcą
III Dni WIGE
UEW czwartek, 11 kwietnia, uczniowie II PZ z matematyki uczestniczyli w III (i ostatnich z powodu reformy szkolnictwa wyższego) Dniach Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Zdjęcia tutaj.
Kiermasz dobroczynny
przypominacz
Szanowni Państwo,
podczas sobotnich wywiadówek (13 kwietnia) w holu szkoły sprzedawać będziemy pyszne wypieki, gorącą kawę i herbatę, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chorej na ciężką odmianę białaczki Julki Bubacz.
Serdecznie zapraszamy do zakupów!
Klasa IIA z wychowacą
Wywiadówka 13.04.2019
SpotkaniaW sobotę 13 kwietnia zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów. Szczegółowy plan do pobrania tutaj.
dr Marcin Borkowski: Polynomials and secrets
Math 2019

It was an interesting experience: mathematics in English. In the first part, dr Marcin Borkowski gave a lecture. In the second part, the students solved tasks. It was not easy, but some students gave the solutions to the professor. I congratulate you all for courage. This was not the last math meeting in English. Photo here.


Wymiana uczniowska z Niemcami
Niemcy wymiana 2019Od niedzieli goszczą u nas uczniowie z miejscowości Meinersen z landu o nazwie Niedersachsen.  W poniedziałek zaczęliśmy od prezentacji naszej szkoły oraz przeprowadzilismy grę terenową w najbliższej okolicy (nad Jeziorem Swarzędzkim).
Uczniowie Ekosu, którzy goszczą niemieckich parterów, wspinają się na szczyty umiejętności lingwistycznych, posługując się dwoma językami obcymi w rozmaitych konwersajcjach. Jutro wyruszamy do Poznania, gdzie będziemy odkrywac tajniki pruskiego miasta.
Jest bardzo sympatycznie!
Konkurs Geoinformatyczny
geoinformatyka

22 marca 2019 r. na Politechnice Warszawskiej odbył się II etap a następnie Finał Konkursu Geoinformatycznego. Spośród wszystkich uczniów biorących udział w eliminacjach wyłoniono 30 o najwyższej liczbie punktów. W najlepszej trzydziestce znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Maciej Kozownicki i Jan Indrzejczak z klasy IB.

Do części finałowej Komisja Konkursowa zakwalifikowała 10 najlepszych uczestników etapu II w tym ucznia naszej szkoły Janka Indrzejczaka. W ostatnim etapie uczestnicy mieli za zadanie, korzystając z API Google Maps, wykonać mapę prognozy pogody dobierając odpowiednie sposoby przetworzenia danych źródłowych oraz metodę wizualizacji kartograficznej. Po wykonaniu zadania uczestnicy musieli omówić uzyskane wyniki i odpowiedzieć na pytania Komisji Konkursowej.

Janek ostatecznie zajął 6 miejsce oraz uzyskał tytuł finalisty Konkursu Geoinformatycznego. Gratulujemy! Kilka zdjęć

Drzwi otawrte - za nami!
drzwi otwarte 2019
Gromkim "DO SZKOŁY!" - pokazem pracy  warsztatowej w wykonaniu uczestników zajęć teatralnych po opieką Pawła Wódczyńskiego - inspirowanym "Ferdydurke" -  rozpoczęliśmy tegoroczne Drzwi otwarte. Prezentacji było wiele. U bram gości witał Vincent van Elephant - instalacja artystyczna zaprojektowana przez panią profesor Małgorzatę Danielewicz-Plucińską, a w wykonywana pieczołowicie  przez ostatnie kilka miesięcy przez uczestników warsztatów artystycznych. W sali gimnastycznej czekały niespodzianki...
Szkoła Zimowa 2019 - wyjeżdżamy wyjątkowo spokojnie i wygodnie
Szkoła Zimowa 2019
Wczoraj liczyliśmy już godziny. Nie wszyscy zdołali zasnąć - pierwsi byli na peronie przed czwartą. Dzięki tej wczesnej porze mogliśmy wsiadać z wyjątkowym spokojem przez dwie godziny - ogrzany pociąg cierpliwie czekał przy pustym peronie. Odjechaliśmy punktualnie. Kolejny przystanek: Kraków, a potem już autobusami do Alpiny. Są też pierwsze FOTY TUTAJ. Kolejne TUTAJ!Będą kolejne... Sobota i niedziela za nami: wszyscy znamy już cykl dnia - śniadanie, narty, wycieczka, obiad, lekcje - zajęcia wieczorne, spanie ...itd. ...Poniedziałek: pogoda świetna, warunki rewelacyjne, jeździmy na Tyliczu. Dzisiaj jeszcze lekcje i kino - oczywiście nowe fotki... Ciągle o poniedziałku...  Co dobre też ma swój koniec... Dalej wyniki zawodow na najlepszego narciarza w 2019 roku... Ostatnie foty TUTAJ.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto odwiedzić strony:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
Pływalnia Wodny Raj
Stan powietrza i pogoda
Losowa fotografia
Wygenerowano w sekund: 0.16 11,754,187 Unikalnych wizyt