AI2.jpg

W czwartek 20 czerwca odbyło się podsumowanie pierwszej edycji projektu dla szkół średnich INNOVATORS OF TOMORROW organizowanego przez Blockchain Polska.
W trakcie spotkania podziękowano wszystkim uczniom oraz nauczycielom koordynatorom, którzy zaangażowali się w projekt. Podsumowano przebieg całej edycji projektu od wykładów, spotkań z mentorami po przygotowania oraz prezentacje.
Organizatorzy podkreślali bardzo wysoki poziom jaki reperezentowały przygotowane i przedstawione projekty. Bardzo wysoko ocenili poziom znajomości języka angielskiego, który dla naszych grup szkolnych był językiem prezentacji.
Udział w projekcie pozwolił też na zdobyie przez uczniów umiejętności pracy w grupie, bardzo ważnej kompetencji na dzisiejszym rynku pracy.
Do ostatniego etapu projektu, który polegał na zaprezentowaniu przed jury przygotowanego pomysłu na aplikację dotarło 19 zespołów. Spośród nich wyłoniono 7 najlepszych projektów.
Miło nam zakomunikować, że wśród najlepszej siódemki znalazły się aż trzy nasze szkolne zespoły w składzie:
Zespół 1: Mikołaj Braciszewski, Maria Indrzejczak, Zuzanna Pawlak, Jakub Tarłowski.

Zespół 2.jpg

Zespół 2: Lena Rzetecka, Natasza Walotka

zespół5.jpg

Zespół 3: Bartosz Olasek, Julian Piechocki, Szymon Płachtij, Julia Szałachowska, Maja Wrzeszcz.

Zespół 3.jpg

Siedem najlepszych zespołów spotka się we wrześniu 2024 roku w wielkim finale gdzie raz jeszcze zaprezentują swoje pomysły na aplikacje.
Trzy najlepsze drużyny wielkiego finału wezmą udział w międzynarodowej konferencji gdzie przed międzynarodowym audytorium zaprezentują swoje pomysły.