DSC_6146.JPG

W sobotę 26 kwietnia poznaliśmy wyniki konkursu „Złota Żaba”.
Zwyciężczynią konkursu z języka polskiego – po raz drugi z rzędu – została Lidia Kuźmin z SP nr 34 im. Wojska Polskiego w Poznaniu. Maria Młodawska z naszej SP Fundacji EKOS z Oddziałami Dwujęzycznymi zajęła trzecie miejsce.
Z matematyki najwyższe wyniki osiągnęły Liliana Biała z SP im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Biskupicach Zabarycznych oraz Marlena Świątek z SP nr 4 w Swarzędzu – obie uzyskały maksymalną liczbę punktów.

DSC_6068.JPG

Nagrodzono 80. uczniów – laureatów i wyróżnionych. Pełna lista wyników i fotorelacja z rozdania nagród dostępne są na stronie: zlotazaba.pl.
Nagrodami były statuetki “Złotej Żaby”, czytniki e-booków i książki. Uczniowie, którzy zdecydują się kontynuować naukę w liceum Fundacji EKOS, mogą ubiegać się o stypendia naukowe. Tradycyjnie uhonorowani zostali także nauczyciele laureatów trzech najwyższych miejsc.
Laureatom i wyróżnionym pogratulowali członkowie Komisji Konkursowej oraz przedstawiciele instytucji wspierających wydarzenie.
Konkurs współfinansowały samorządy: Województwa Wielkopolskiego, powiatów poznańskiego, szamotulskiego i średzkiego oraz miast i gmin: Swarzędz, Kostrzyn, Kórnik, Luboń.
Partnerami organizatorów ze świata biznesu byli sponsorzy: Terravita, Biofarm, wydawnictwo Rebis i InkBook Europe.
Patronat naukowy sprawują: Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytut Informatyki i Ekonomii Ilościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Poznań.

DSC_6078.JPG

Wyjątkowym akcentem tegorocznej gali był koncert w wykonaniu młodych artystów - uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego.
Pełna lista laureatów oraz fotorelacja z wydarzenia dostępne są na stronie internetowej konkursu.